Rekomendacje Wokalistyka

"W latach 2007-2010 byłam uczennicą Patrycji Kawęckiej-Czerskiej, w szkole muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu. Patrycja jest niezwykle profesjonalnym i dobrze przygotowanym merytorycznie pedagogiem. W naszej pracy uwzględniała moje zainteresowania muzyczne, pomagała mi pracować nad utworami które mnie rozwijają, ale są również mi bliskie muzycznie. Ćwiczenia emisyjne dobierała zawsze indywidualnie dla każdego ucznia, pod względem celu jaki chcemy osiągnąć. Poza nauczaniem Patrycja jest też fantastyczną wokalistką, co tylko umacnia jej pozycję jako pedagoga. 3 lata pracy były niesamowicie rozwijające pod każdym względem, dzięki czemu dostałam się na wydział jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Nauka u Patrycji Kawęckiej-Czerskiej to nie tylko praca z nauczycielem, ale także obcowanie z wyjątkowo ciepłą osobą która pomaga przełamać wszelakie wokalne bariery i pomóc w znalezieniu muzycznej drogi."

Marcelina Kopyt, Ukończyła szkołę muzyczną im. Oskara Kolberga w klasie saksofonu oraz w klasie wokalnej pod kierownictwem Patrycji Kawęckiej-Czerskiej. W 2013 obroniła licenjat na Akademii Muzycznej im. Filipa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność wokalistyka jazzowa. Rok wcześniej wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego wygrała program Bitwa na Głosy, emitowany w TvP2, następnie pojawiła się w programie The Voice of Poland. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem, ponadto gościnnie występuje w wielu projektach muzyki rozrywkowej. W 2015r. dostała się do The Institute of Contemporary Music Performance , kierunek popular music vocals w Londynie oraz Academy of Contemporary Music, kierunek - popular music vocals w Guildford.

"Patrycja była moim pierwszym trenerem wokalnym. Poza tym, że jest osobą niezwykle ciepłą i otwartą, posiada bardzo duże doświadczenie w pracy nad głosem i wiedzę, dzięki której jest w stanie odpowiedzieć na pytania tych najbardziej dociekliwych i potrzeby tych najbardziej wymagających. Sama wymaga wiele, ale równie dużo daje od siebie, co w połączeniu z pasją i ogromnym sercem, jakie wkłada w swoją pracę, czyni ją pedagogiem wyjątkowym. Doświadczenie zdobyte przez nią w pracy na scenie i w studio, a także indywidualne podejście do każdego ucznia, pozwalają na wszechstronny rozwój nie tylko głosu, ale także świadomości muzycznej i umiejętności odnalezienia się w różnych sytuacjach."

Aleksandra Kaca, studentka kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i Italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka piosenek, wokalistka i pianistka zespołu Dunes

Sound cloud Oli

Dunes

"Współpracę z Patrycją wspominam bardzo dobrze - zajęcia odbywały się w przyjaznej, domowej wręcz, atmosferze, a mogłam się na nich wiele nauczyć. Cenię sobie lata spędzone pod twórczą opieką tej wrażliwej, silnej, niezwykle pracowitej i bardzo utalentowanej kobiety. Śpiewałam z przyjemnością i miałam poczucie, że jestem pod opieką kogoś, kto wie co robi. Razem wybierałyśmy repertuar, lecz Patrycja niczego nie narzucała, każdego swojego ucznia traktowała indywidualnie i wyjątkowo. Polecam całym sercem!"

Alicja Karwowska, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

"Muzyka i śpiew zawsze stanowiły moją największą pasję. Na początku były to jedynie występy w rodzinnym gronie czy na szkolnych akademiach. W liceum dzięki rekomendacji mojej najlepszej przyjaciółki (która również śpiewa) „na poważnie” zaczęłam interesować się śpiewaniem. To właśnie Patrycja była moją pierwszą nauczycielką. Miałam wielki zaszczyt pracować z grupą wspaniałych, utalentowanych dziewczyn sekcji wokalnej pod jej przewodnictwem. Atmosfera, w której odbywały się zajęcia sprawiła, że zawsze z wielkimi emocjami wspominam te czasy i tęsknie. Patrycja posiada niesamowite podejście pedagogiczne i nie chodzi tu tylko o naukę techniki, ale również o naukę myślenia o piosence, interpretacji i emocjach. Dzięki wspólnym zajęciom nabrałam dużo świadomości i poznałam cudownych ludzi. Aktualnie dalej uczę się śpiewać, w końcu nauki nigdy za wiele. Śpiewam w bandzie na różnych imprezach i z dumą śledzę osiągnięcia wokalne moich koleżanek z sekcji."

Magdalena Bujak, mgr inż. Ochrony środowiska, wokalistka z Poznania